o Nas/about us

 


Zwierzęta od zawsze towarzyszyły mojemu życiu. Dawały radość, poczucie bezpieczeństwa i najwspanialszą przyjaźń. Uczyły odpowiedzialności, wrażliwości i dystansu do trudów dnia codziennego. Już jako mała dziewczynka marzyłam o jeździe konnej i o psim przyjacielu i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo moje marzenia się spełniły. 

 

  

 

Życie obdarowało mnie wspaniałą córką z którą wspólnie realizujemy nasze psie pasje.   

 

             Pierwszy seter angielski pojawił się w naszym domu w roku 2006. Dopiero wtedy przeprowadzka do nowego domu pozwoliła nam na posiadanie tak wymagającego psa.

             Trafiła do nas INDIA IMPRESJA z wrocławskiej hodowli Elater i od razu podbiła nasze serca. To dzięki niej poznałysmy świat wystaw, prób polowych i to wszystko co jest na co dzień związane z posiadaniem setera. Dużo miłosci, długie spacery, odpowiednia pielęgnacja siersci to podstawowe potrzeby każdego setera.

             Kiedy India niespodziewanie odeszła wiedziałysmy już, że nie możemy żyć bez anglika. Wybór padł po raz kolejny na hodowle Elater i tak pojawiła się u nas NADINE Elater Polonica.

 

Jednak tym razem postanowiłysmy również poszukać nieco dalej i z berlińskiej hodowli pani Hannelore Sauvant przywiozłyśmy Silvanus PENELOPE.

 

 

Oddając Tillię w ręce Magłorzaty i Richarda Grabowskich nie spodziewałyśmy się, że zyskamy takich wspaniałych przyjaciół. Po dziesiątkach wspólnych wyjazdów na wystawy i setkach godzin poświęconych na seterowy rozmowy postnowiliśmy połączyc nasze siły. I tak od początku roku 2016 jesteśmy wspólnie całą czwórką hodowcami Simarilionów. 

 

Razem udało nam się osiągnąć na prawdę wiele! W kwietniu urodził się u nas pierwszy w polsce miot seterów angielskich uzyskany z mrożonego nasiena z USA. 

 

Wiele osób chce kupić setera ze względu na jego niezaprzeczalne piękno. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak wiele pracy trzeba włożyć w wychowanie i pielęgnację takiego psa aby był niekłopotliwym domownikiem.


Seter angielski jest psem niezwykle łagodnym, pozbawionym agresji. Wychowując go zależy postępować konsekwentnie, trzymać się ustalonym reguł, nie należy jednak stosować ostrych metod. Najważniejsza jest nauka przychodzenia na zawołanie, którą trzeba ćwiczyć od samego początku, pozytywnymi metodami i często chwaląc psa za właściwe zachowanie. Odpowiednio szkolone setery szybko i łatwo się uczą, chętnie wykonują polecenia aby zadowolić właściciela i zasłużyć za nagrodę. Nasze suczki znają wiele sztuczek, w roku 2012 zaliczyły z wynikiem bardzo dobrym egzamin dla psów dogoterapeutycznych w klasie Pies Wizytujący.


Seter to ogromna pasja myśliwska, trzeba o tym wiedzieć decydując nie na tą rasę. Na spacerze spuszczony ze smyczy seter zdecydowanie woli buszować po krzakach i galopować po łące niż iść grzecznie przy nodze. Taki pies potrzebuje codziennej dawki intensywnego ruchu, co sprawi, że w domu będzie spokojny i większość czasu prześpi na ulubionej kanapie.


Codzienna pielęgnacja szaty setera nie jest trudna. Wystarczy kilka razy w tygodniu wyczesać psa i po każdym spacerze sprawdzić, czy w sierść nie zaplątały się listki czy gałązki. Więcej wprawy wymaga pielęgnacja anglika przed wystawą, tu najlepiej zasięgnąć porady bardziej doświadczonych właścicieli seterów.


Setery angielskie to rasa raczej zdrowa, jednak kupując szczenię należy zwrócić uwagę czy rodzice są przebadani w kierunku dysplazji stawów biodrowych (HD) oraz głuchoty (BAER). Najważniejsze jest dla nas, aby szczeniaczki były zdrowymi, prawidłowymi przedstawicielami swojej rasy.

Chcemy, żeby pieski które opuszczą naszą hodowlę trafiły do odpowiednich domów. Do świadomych właścicieli, którzy zobaczą w nich nie tylko ewentualne gwiazdy ringów czy idealne psy do polowań ale przede wszystkim członków rodzinny. Szczęśliwy seter to wybiegany seter, o tym nigdy nie wolno zapominać.

Jesli masz jakies pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć o naszych psach

skontaktuj się z nami.

  

  

design by Sherin